Клинкова зброя купити або виготовити самостійно ніколи не було проблемою. Адже навіть звичайний кухонний ніж - це вже клинкова зброя, також як коса, меч, серп або спис. Побутове та бойове клинкова зброя супутніх людству протягом всієї історії існування цивілізації. І, безумовно, ножа тут відводиться особливе місце, як самому універсальному і широко застосовуваним інструменту. Ніж, як і вогонь, поєднує в собі одночасно творчу і руйнівну силу, що викликає захоплення, повагу і, - чого гріха таїти? - страх. Можливо, саме це злиття, здавалося б, взаємовиключних функцій і емоцій робить клинкова зброя таким привабливим.
З'явившись ще в кам'яному столітті, ніж зберігся практично в тому ж вигляді:
лезо;
вістря;
рукоять.
Нагородна і колекційне клинкова зброя
Ці три складові залишаються незмінними, незважаючи на зміну епох, модні течії і скачки технологічного розвитку. Ніж все також супроводжує людину "в горі і радості, в здоров'ї і хвороби". Нагородна клинкова зброя служить заохоченням для кращих воїнів, а колекційне клинкова зброя продається з аукціонів за шалені суми.
Почавши розмову про ножах, слід бути готовим до того, що вивчити цю тему до кінця не вийде - просто не вистачить відведених років життя. Навіть така точна і скрупульозна наука, як криміналістика не в змозі класифікувати сучасне клинкова зброя досконально. Але все ж можна скористатися її напрацюваннями, щоб розглянути різноманітність ножів хоча б у першому наближенні.
Типи клинкової зброї
Типи клинків багато в чому визначають функціональність, а відповідно, і призначення ножів. Ножові клинки поділяють за профілем леза і за формою поперечного перерізу.
Типи же клинків бувають такі:
Фіни, що мають прямий обух і можливість проколу вістрям;
Боуї або кліп-поінт (clip-point) - має обух, скошений в формі качиного носа, хоча, може бути і прямим. З'явився в позаминулому столітті і названий на честь техаського героя Джеймса Боуї.
Танто - надзвичайно стійкий варіант клинка за рахунок збереження масивності до самого вістря. Походження його спірно: хтось відносить танто до японських видів холодної зброї, а хтось наполягає на його недавньому народженні на одній з американських збройових фірм. У будь-якому випадку, даний тип леза застосовується для бойових ножів.
Скрамасакс має закруглений до низу обух і пряме лезо. Дозволяє відмінно контролювати рез, дає підвищену безпеку і часто використовується в багатофункціональних і спеціалізованих ножах.
Спір-поінт (spear-point) через подвійне скоса відмінно пристосований для уколу, часто має подвійну заточку. Подібна форма клинка вкрай поширена серед історичної зброї, а сьогодні широко використовується для бойових ножів.
Трейлінг-поінт (trailing-point) має кирпатий догори кінчик обуха. Зустрічається в основному в національних ножах.
Дроп-поінт (drop-point) зі зниженою лінією обуха (без заточування) прекрасно підходить і для уколу, і для різу. Найбільш популярний в мисливських ножах.
Найкраще клинкова зброя від інтернет-магазину "Альфа Маркет"
Інтернет-магазин Воєнторг "Альфа Маркет" пропонує практично всі види ножів, кинджалів і т.д. Ви можете розглянути сподобалося клинкова зброя фото - є у кожного лота в каталозі, з'ясувати питання, що цікавлять характеристики у наших знають консультантів, порівняти розцінки і параметри.
У нашому інтернет-магазині ви знайдете кращі туристичні та мисливські ножі в Україні. І, купуючи у нас ніж, ви отримуєте гарантію відмінної якості і сервісу.